Wskazówki, jak zachęcić dziecko do samodzielnego czytania książek

To nie jest wina dziecka, że nie czyta książek. Jest kilka czynników, które się do tego przyczyniają. Niektóre dzieci po prostu nie lubią czytać, niektóre boją się czytać ze względu na strach, że rodzice je skrytykują, niektóre nie lubią, bo są w tym złe. Na to wszystko jest jednak rozwiązanie. Wystarczy zapewnić swoim dzieciom odpowiednią edukację, aby nauczyły się czytać.

Oto kilka wskazówek, które sprawią, że Twoje dziecko będzie samodzielnie czytać książki:

Bądź wzorem do naśladowania

Jeśli nie chcesz zmuszać swojego dziecka do czytania, powinieneś zamiast tego zachęcić je do czytania. Możesz zacząć od czytania dziecku książki każdego wieczoru. Możesz również bawić się z dzieckiem i opowiadać mu historie oraz uczyć je czytania.

Spraw, by czytanie było zabawą

Czytanie to nie praca dla Twojego dziecka, to zabawa dla Twojego dziecka. Spraw, aby czytanie stało się zabawą dla Twojego dziecka. Zabierz go do parku i pozwól mu jeździć na rowerze, a kiedy wrócisz, przeczytaj mu książkę. Możesz również uczynić czytanie sportem rodzinnym i rywalizować z innymi rodzinami.

Ułatwiaj czytanie

Jednym z najprostszych sposobów, aby uczynić czytanie zabawą jest czytanie książki dziecku każdego dnia. Możesz na zmianę ze swoimi dziećmi i codziennie czytać inną historię. Jeśli jesteś rodzicem, który lubi czytać, możesz kupić Kindle lub Nook i pozwolić dziecku czytać książkę przez ekran dotykowy.

Zachęcaj swoje dziecko

Zawsze powinieneś zachęcać swoje dzieci do czytania. Możesz nawet zachęcić swoje dzieci do pisania opowiadań lub rysowania obrazków. Będą się wiele uczyć z tych działań.

Wnioski:

Nie ma wątpliwości, że czytanie jest ważną częścią życia i edukacji. Dzieci, które zostały nauczone czytania, mogą mieć lepszą przyszłość. Jeśli szukasz rozwiązania, aby Twoje dziecko nie czytało, to zastosuj się do tych wskazówek, a na pewno zadziała.