Naucz swoje dziecko czytać online poprzez dyktowanie

W dzisiejszych czasach edukacja stała się znacznie bardziej dostępna niż kiedyś. Dostęp do internetu i urządzeń, które są podłączone do niego jest prawie wszędzie. A jeśli nie jesteś wystarczająco ostrożny, możesz skończyć z dzieckiem, które nie jest w stanie prawidłowo czytać i to jest bardzo poważna sprawa.

Rodzice muszą zapewnić, że ich dzieci są uczone podstaw czytania. Dlatego jesteśmy tutaj, aby dać Ci kilka wskazówek, aby nauczyć dziecko czytać online przez dyktando.

Proces nauczania dziecka czytania jest taki sam, jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem. Trzeba było postępować zgodnie z instrukcjami, a następnie litery przyjdzie jeden po drugim. Cóż, ten proces ma zastosowanie dla dzieci dzisiaj też, ale ma niewielką zmianę.

Po pierwsze, istnieje ogromna różnica w sposobie uczenia się dzieci i dorosłych. Dzieci nie mają problemu z nauką i zrozumieniem wszystkiego, co jest dla nich zapisane. Jeśli więc napiszesz książkę i nauczysz jej swoje dziecko, to z pewnością będzie ono w stanie ją zrozumieć.

Jak więc nauczyć dziecko czytać online poprzez dyktowanie?

Krok 1 – Zacznij pisać

Musisz upewnić się, że Twoje dziecko rozumie, że czytanie to po prostu słuchanie napisanej przez Ciebie książki. Musisz upewnić się, że wie, że zdania, które zapisujesz, są tymi, które zostaną mu odczytane.

Zacznij więc pisać książkę, którą Twoje dziecko będzie czytać. Nie komplikuj jej, po prostu zapisz zdania, co do których jesteś pewna, że Twoje dziecko je zapamięta. Możesz też dołączyć obrazki, które będą obecne w książce.

Krok 2 – Zrób z tego zabawę

Dzieci uwielbiają być w centrum uwagi, więc upewnij się, że to Ty będziesz odczytywać zdania. To sprawi, że będzie to zabawa dla Twojego dziecka i pomoże mu zrozumieć.

Krok 3 – Powtórz proces

Kiedy Twoje dziecko zrozumie, czego próbujesz je nauczyć, wtedy możesz powtórzyć proces. Nie próbuj pisać nowej książki dla swojego dziecka, ponieważ będziesz je uczyć czegoś, czego już wcześniej je nauczyłeś.

Wnioski:

Cóż, to wszystko, czego potrzebujesz, aby nauczyć swoje dziecko czytać online przez dyktowanie. Stosując się do tego procesu, będziesz w stanie nauczyć swoje dziecko czytać, a także upewnić się, że nie będzie miał żadnych problemów w życiu.