Historia Imperium Rzymskiego

Kto wiedział, że ten mały kawałek ziemi, który jest znany jako Imperium Rzymskie, był kiedyś największym imperium na świecie? W tym poście zamierzam omówić historię Imperium Rzymskiego.

Przed upadkiem Imperium Rzymskiego, Rzym był najpotężniejszym imperium na całym świecie. Ich panowanie rozpoczęło się w 753 roku p.n.e., kiedy to Rzym został założony przez Romulusa. Imperium było rządzone przez różnych królów i królowe, dopóki Juliusz Cezar nie przejął tronu w 50 roku p.n.e. Rządził on imperium przez 30 lat, a jego śmierć w 44 r. p.n.e. doprowadziła do rozpoczęcia wojny domowej. Kiedy Oktawian pokonał Marka Antoniusza i Kleopatrę, został cesarzem Imperium Rzymskiego.

Imperium Rzymskie dzieliło się na dwie części: zachodnią i wschodnią. Zachód nazywany był Occidentem i rządził nim cesarz August, który był następcą Juliusza Cezara. Część wschodnia nazywała się Orientem i rządził nią cesarz Dioklecjan. Część wschodnia była dalej podzielona na Cesarstwo Wschodniorzymskie i Cesarstwo Zachodniorzymskie. Zachodnie Cesarstwo Rzymskie było również znane jako Cesarstwo Zachodniorzymskie i było rządzone przez cesarza Karola Wielkiego.

Imperium Rzymskie obejmowało prawie cały kontynent europejski. Posiadali bazy wojskowe w Brytanii, Hiszpanii, Afryce Północnej, Azji Mniejszej, Syrii i Włoszech. Mieli również ogromne wpływy w imperiach greckim i perskim. Posiadali ogromną armię liczącą około 300 000 żołnierzy, a ich żołnierze byli znani jako najlepsi na świecie.

Byli znani z dobrej jakości życia i mieli świetną infrastrukturę. Rozwinęli świetny system transportu publicznego i mieli też pierwszy zarejestrowany system pocztowy. Mieli też świetny system edukacji. Głównym językiem używanym przez Imperium Rzymskie była łacina, ale mówili też językami celtyckimi, takimi jak brytański i brytyjski.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o historii Imperium Rzymskiego. Ten artykuł jest o początkach Imperium Rzymskiego. Więc, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym imperium to przejdź przez cały artykuł.